Jak wygląda kobieca sesja zdjęciowa? // fot. Skrzypczak Fotografia

,

Wraz z nadejściem nowego roku, nadeszło wiele zmian, pomysłów oraz ciekawych projektów.
Jednym z nich jest kobieca sesja zdjęciowa z Skrzypczak Fotografia (kliknij) w Ostrowie Wielkopolskim.

Jest to niesamowita propozycja dla wszystkich Pań chcących poczuć się wyjątkowo. Zbliżający się Dzień Kobiet jest ku temu perfekcyjną okazją!
Przecież każda z nas jest piękna i niezwykła <3

Poza efektami tej niezwykłej współpracy pozostawiam kilka informacji praktycznych.
Wszystkie Panie zainteresowane udziałem w tego rodzaju sesji z pewnością znajdą tutaj cenne wskazówki. Nie zabraknie także wartościowych informacji  dla Panów, którzy chcą zaszczycić swoje drugie połówki tak pięknym prezentem. Zapraszam!

Kto może wziąć udział w takiej sesji zdjęciowej?

[toggle open=”no” title=” (kliknij by rozwinąć odpowiedź)” ]Z pewnością każdy! Bez względu na wiek, kompleksy, predyspozycje fizyczne czy doświadczenie przed obiektywem. Liczy się wewnętrzne piękno. A o resztę zadbają profesjonaliści. Każdą niedoskonałość da się zamienić w zaletę. Wystarczy odpowiedni ubiór, makijaż, fryzura i ustawienie. Czy na załączonych fotografiach widać, że mam zaledwie 163 cm wzrostu?:)[/toggle]

Jak wygląda kobieca sesja zdjęciowa?

[toggle open=”no” title=” (kliknij by rozwinąć odpowiedź)” ]Sesję rozpoczyna się od wykonania makijażu oraz fryzury.

W przypadku pakietów zawierających wizażystę oraz fryzjera, całość odbywa się w studiu. Realizacja tego typu sesji ma miejsce w ustalonych odgórnie terminach. Dla przykładu, koszt takiego pakietu u Skrzypczak Fotografia to 400 zł. Wówczas o makijaż dba niezwykła Dominika Wiśniewska Elzedani Make Up A całość sesji łącznie z przygotowaniami trwa 2,5 godziny.

W przypadku terminów ustalanych indywidualnie, makijaż oraz fryzurę należy zorganizować we własnym zakresie. Tutaj niestety dochodzi dodatkowy czas i koszt dojazdu do wybranej wizażystki oraz fryzjera. Cena za samą usługę fotograficzną u Skrzypczak Fotografia to 280 zł. Cała sesja trwa wówczas 1,5 godziny.
Gdybym miała ponownie stanąć przez wyborem, bez wachania zdecydowałabym się na pierwszą opcję.

Podczas sesji wykonuje się zazwyczaj jedną, maksymalnie trzy stylizacje. Im więcej pomysłów na zmianę ubioru, poprawki makijażowe, tym mniej na realne fotografowanie. O tym jak dokładnie przygotować się do sesji, przeczytacie w dalszej części artykułu 🙂

W ustawieniach modelki zazwyczaj pomaga fotograf. To on, jako profesjonalista widzi, w jakich pozach modelka wygląda najkorzystniej.  Spokojnie można zatem porzucić lęk związany z brakiem doświadczenia przed obiektywem.

W studiu podczas zdjęć nie ma żadnych osób postronnych. Dotyczy to także osób towarzyszących. Ważne jest by ograniczyć wszelkie czynniki zakłócające spokój i odwracające uwagę.

Kilka dni po ukończonej sesji modelka otrzymuje plik z wstępnie wyselekcjonowanymi fotografiami (ok 70 szt). Z danego zbioru należy wybrać umówioną ilość, która następnie zostanie poddana profesjonalnej obróbce.

Brzmi interesująco, prawda?[/toggle]

 

[photogrid ids=”2321,2320″ captions=”yes” columns=”two” ]

Jak przygotować się do zdjęć?

 1. [toggle open=”no” title=”Ubiór. (kliknij by rozwinąć opis)” ]Jednym z kluczowych czynników udanej sesji jest dobór odpowiedniego ubioru. W przypadku sesji kobiecej/ buduarowej/ bieliźnianej ważna jest elegancja. Bielizna “codzienna”, funkcjonalna, wygląda znacznie gorzej na fotografiach, niż strój dobrany odpowiednio do stylistyki zdjęć i scenerii. Zakupy tego rodzaju niestety nie należą do najtańszych. Jednakże są zdecydowanie warte dodatkowego nakładu finansowego. Tutaj jest pole do popisu dla Panów, którzy mogą nieco wspomóc realizację marzeń swych Ukochanych Pań 😉
  Ps. Moje zakupy do tej sesji zostały zrobione w H&M :)[/toggle]
 2. [toggle open=”no” title=”Aspekty wizualne. (kliknij by rozwinąć opis)” ]Zadbane paznokcie, włosy i buzia to podstawa. Przed sesją warto udać się do kosmetyczki, która zaopiekuje się także brwiami.
  Jeśli chodzi natomiast o rzęsy…
  Na sesję najlepiej iść bez uprzednio przedłużonych rzęs. Zagęszczone rzęsy utrudniają pracę wizażystom. Dodatkowo nie ma możliwości nadania im odpowiedniego kierunku pasującego do makijażu. Trzeba pamiętać, że makijaż “sceniczny” jest dużo bardziej wyrazisty niż codzienny. Wymaga on przez to dużo mocniejszych konturów, kolorów i niestety musi być lekko przerysowany. Na fotografiach wszystko wydaje się delikatniejsze. Dlatego też, rzęsy muszą być znacznie ciemniejsze i dłuższe, niż na co dzień. Do sesji fotograficznych stosuje się rzęsy na pasku lub makijażowe (w kępkach). Dominika Wiśniewska Elzedani Make Up, która brała udział w mojej sesji zdjęciowej wykorzystała ten drugi wariant.Wygląda obłędnie, prawda?:)[/toggle]
 3. [toggle open=”no” title=”Pozowanie. (kliknij by rozwinąć opis)” ]Zdecydowanie polecam obejrzenie kilku filmików instruktażowych na YouTube z propozycjami pozowania. Jest ich całe mnóstwo, także z pewnością każda Pani znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważna jest także mimika twarzy. Warto spędzić kilka minut przed lustrem i poznać swoje mocne strony.
  Czy lepszy jest lewy profil czy prawy. Czy lepiej mieć włosy proste czy loki. A może jednak upięte? Znajomość własnego ciała bardzo pomaga przy sesjach tego typu.
  Nie bójmy się lustra! :)[/toggle]

Voilà! Najważniejsze kwestie zostały już omówione. Czas przejść do dalszego punktu.

[photogrid ids=”2325,2322″ captions=”yes” columns=”two” ]

Recenzja współpracy z Skrzypczak Fotografia.

Wybranie usług tych Państwa to pomysł perfekcyjny!

W skład teamu wchodzą Ewelina i Janek. Małżeństwo pełne miłości i pasji do fotografii.
Ona – niezwykle ciepła duszyczka, dbająca o najmniejsze detale. Bez większego namysłu potrafi ustawić modelkę, by ukazać jej najlepsze strony.
On – z ogromną wiedzą techniczną i spokojem ducha. Ale także z niebywałem okiem do ciekawych kadrów.

Sesje kobiece wykonuje wyłącznie Ewelina. Dzięki temu w każdej sekundzie zdjęć czułam się bardzo komfortowo. Bez nachalnego spojrzenia czy ponaglających słów. Sesja odbywała się w niezwykle przyjaznej atmosferze, pełnej wyrozumiałości, cennych wskazówek i szczerego uśmiechu.

O mój makijaż zadbała wspomniana Dominika Wiśniewska Elzedani Make Up. Jestem bezwzględnie oczarowana jej pracą! Dominika współpracuje z moim ulubionym małżeństwem “Skrzypczaków”. Także z pewnością każda Pani decydująca się na sesję kobiecą będzie równie zachwycona.

Zdjęcia wykonywane były w studiu fotografów na ul. Zębcowskiej 53 w Ostrowie Wielkopolskim. Z małego pomieszczenia dało się stworzyć kilka ciekawych aranżacji wnętrza. Elegancki wystrój nadał fotografiom niezwykle ciekawego klimatu.

Współpraca z tym Państwem była fenomenalną przygodą.

A efekty? Niech przemówią same za siebie!

 

Podsumowanie.

Mam ogromną nadzieję, że moje spostrzeżenia nabyte przez niemal 10 lat udziału w sesjach zdjęciowych, okażą się przydatne.

Moje Kochane Panie! To właśnie do Was w głównej mierze skierowany jest ten post.
Nie bójcie się spełnionych marzeń! Nie ma nic piękniejszego od realizacji swoich własnych wyobrażeń. Bez wymówek, szukania wytłumaczenia w kompleksach czy braku czasu. Każda z nas jest wyjątkowa i piękna. Każda z nas ma w sobie złote serce, którym dzieli się z najbliższymi. Czas zrobić coś wreszcie tylko dla siebie 😉

Buziaki dla Was, na to nasze nadchodzące święto! <3

Ps. Jeśli w artykule nie poruszyłam jakiegoś ważnego tematu, proszę o komentarz. Z niezwykłą przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *