Czy warto jechać do Wenecji z biurem FunClub? Recenzja

,

Czy warto jechać do Wenecji z biurem podróży FunClub? Recenzja

Biuro podróży FunClub funkcjonuje na rynku turystycznym od 1997 roku. Specjalizuje się w autokarowych wycieczkach objazdowych oraz wczasach wypoczynkowych. W ofercie znaleźć można zarówno bliskie jak i dalsze kierunki wypraw. Nasze serce skradła jednak oferta weekendowego wyjazdu na karnawał do Wenecji.

W skład trzydniowej wycieczki wchodziły dwie nocne podróże autobusem i całodniowy pobyt we włoskim mieście.
Zaledwie godzinę zajęły nam rozważania nad ideą wzięcia udziału w wydarzeniu oraz dokonanie płatności. Poza chęcią przeżycia niezwykłej przygody, skusiła nas niska cena i dobre opinie o organizacji biura.

Czy było warto wybrać się w taką podróż? Zapraszam do recenzji !

  •  Szczegóły oferty i program ramowy

Zaledwie jedna noc jazdy autokarem dzieli nas od surrealistycznego świata pełnego masek, kolorowych przebrań i szampańskiej zabawy. Karnawał w Wenecji to propozycja dla każdego, kto z ciekawością spogląda na świat. Podczas tej wyprawy można poznać niezwykłe historie miasta oraz jego mieszkańców. Program ramowy zawiera zarówno opiekę przewodnika (2 godz), jak i czas wolny (6 godzin). Dzięki temu każdy uczestnik ma możliwość przesiąknięcia wenecką kulturą, nawet w tak krótkim czasie pobytu.

Wyjazd jest ofertą bez możliwości zakwaterowania. Opiera się głównie na nocnych przejazdach do miejsca docelowego oraz z powrotem. W przypadku tak luksusowego autokaru nie jest to jednak żadnym problemem.
Podczas całego wyjazdu obecny był pilot, który dbał o odpowiednią organizację wycieczki. Nam towarzyszyła niezwykle sympatyczna Pani, która w razie jakichkolwiek wątpliwości służyła pomocą. Wycieczka z lokalnym przewodnikiem mówiącym po polsku także była warta udziału. W szczególności dzięki specjalnym zestawom słuchawkowym. Nawet z dalszej odległości słychać było ciekawe opowieści o danym miejscu. (To było na prawdę genialne rozwiązanie!).

[toggle open=”no” title=”Program ramowy wycieczki (kliknij by rozwinąć)” ]

Piątek: Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd do Włoch. (ok 17 godzin)
Sobota: Poranny przyjazd do Wenecji. Zwiedzania miasta, w programie m.in: rejs tramwajem wodnym po kanałach Wenecji, Plac Św. Marka, Most Rialto, Most Westchnień, Canale Grande. (zwiedzanie z przewodnikiem ok 2 godzin)
Po zakończeniu zwiedzania czas wolny w Wenecji w trakcie którego będzie można wziąć udział w licznych pokazach artystycznych związanych z odbywającym się w mieście karnawałem.
(ok 6 godzin)
Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych. (ok 17 godzin)
Niedziela: Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce.

[/toggle]

[photogrid ids=”2464,2453″ captions=”yes” columns=”two” ]

  • Komfort podróży

Przejazd odbywał się autokarem klasy LUX. I na prawdę, komfort podróży był obłędny! Każdy fotel posiadał podnóżek, który po wyprostowaniu równał się z siedzeniem. Bezwzględny raj dla tak wątłej osóbki jak ja (163 cm). Między rzędami foteli było na tyle dużo przestrzeni, by swobodnie wyprostować nogi. Ja osobiście przespałam wygodnie caaaałą noc.

Uczestnicy podróży mieli także do dyspozycji klimatyzację, toaletę, barek (tj. kawę/herbatę w cenie 4 zł/szt), wejścia usb oraz gniazdko z prądem do naładowania np. komputera. Ten ostatni gadżet jest zbawieniem dla wielbicieli Netflix’a 😉 Tak jak spory stolik zamontowany w tyle poprzedzającego siedzenia.
Co kilka godzin był również czas na rozprostowanie kości i skorzystanie z toalety na postojach.

Ps. Na samym tyle autobusu jest najmniej miejsca do siedzenia 😉 Zdecydowanie najlepszą opcją są miejscówki blisko tylnego wyjścia lub na przodzie autokaru. Gwarantują one także pierwszeństwo przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu. Choć jest to dość logiczne, zgodnie ze szkolną zasadą pokusiliśmy się o miejsca na tyle. Mimo to, komfort jazdy i tak był bardzo zadowalający.

[photogrid ids=”2566,2567,2467″ captions=”yes” columns=”two” ]

  • Komfort noclegu

Ten punkt pozostawię bez oceny, ze względu na brak możliwości noclegowych. A szkoda! Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że zdecydowalibyśmy się na dodatkowy dzień wycieczki.

  • Organizacja wyjazdu

Uczestnicy wycieczki mają możliwość wyboru miejsca zbiórki. Wśród szerokiej gamy dostępnych miast znajdują się m.in. Warszawa, Łódź, Poznań, Katowice, itd. Każde miasto objęte jest inną kwotą dopłaty lub nawet jej brakiem. I tak w przypadku trasy rozpoczynającej się z Warszawy, koszt wycieczki był o 40 zł droższy niż z Łodzi. Wszelkie szczegóły odnośnie dopłat podane są na stronie przewoźnika.

Bardzo dużym plusem jest możliwość rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Dzięki temu unika się stresu związanego z otrzymaniem niechcianej miejscówki.

Biuro prosi także o przybycie na miejsce zbiórki minimum 15 minut przed podaną godziną. W przypadku niezgłoszenia się w wyznaczonym czasie, możliwy jest ponaglający telefon. Osobiście uważam taką punktualność za duży plus.

Przebieg zwiedzania najważniejszych punktów miasta jest bardzo dobrze rozplanowany. Dobrym rozwiązaniem są także “radyjka” z zestawem słuchawkowym rozdane wszystkim uczestnikom wyjazdu. Dzięki temu, nie ma konieczności przebywania blisko przewodnika, by usłyszeć wszystkie cenne dla siebie informacje.

  • Opieka pilota i przewodnika lokalnego

Tutaj bezwzględnie i bezapelacyjnie 5*****. Lokalna Pani przewodnik opowiadała o zwykłych rzeczach z tak niezwykłą pasją, że nie dało się jej nie słuchać. Ogromną radością było przechadzać się po mieście w towarzystwie tak ciekawych informacji.

Nasza Pani Pilot także spisała się na medal. Bardzo zorganizowana, skupiona na wykonywanym zadaniu i dbająca o dobre samopoczucie podczas wyjazdu. Bardzo profesjonalne podejście do klienta, z jednoczesnym uśmiechem i odpowiednim luzem.

[photogrid ids=”2462,2457,2433″ captions=”yes” columns=”two” ]

  • Przebieg rezerwacji

Biuro podróży FunClub ma jeden z ciekawszych systemów rezerwacyjnych.
Całą wycieczkę można zamówić online. Począwszy od dokonania wstępnej rezerwacji do pobrania dokumentów i przesłania skanów podpisanej umowy. W każdej chwili można zalogować się także do indywidualnego panelu oraz mieć dostęp do swoich danych, a nawet informacji wyjazdowych. Cudowna sprawa!

  • Stosunek jakości do ceny

Cena wycieczki na trasie Warszawa-Wenecja-Warszawa z zarezerwowanym miejscem w autokarze wynosiła 409 zł/os. W przypadku wyboru Łodzi natomiast kwota malała do 368 zł/os.

Poza stałym kosztem wycieczki były także opłaty dodatkowe:

[tabgroup]
[tab title=”OBOWIĄZKOWE (kliknij)” ]
– ubezpieczenie KL,NNW (10 zł/os)
– opłaty lokalne, takie jak: tramwaj wodny do Wenecji, przewodnik, check point, itd. (40 EURO/os płatne w autokarze)
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł)

[/tab]

i
[tab title=”NIEOBOWIĄZKOWE (kliknij)” ]

Kup sobie spokój (20 zł). Opcja daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi.
[/tab][/tabgroup]

Ostateczna cena za wycieczkę wyniosła ok 600 zł. Niestety do tej kwoty należy doliczyć wydatki w czasie wolnym, np. pizza, kawa, herbata, wino.

Podsumowanie kosztu całego wyjazdu było niestety odrobinę bolesne. Ale głównie ze względu na nasze preferencje spędzania wolnego czasu i pamiątkowe szaleństwo. Ceny masek weneckich wahały się od kilku do nawet kilkudziesięciu Euro za sztukę. Ogromne różnice cenowe dotyczyły także pożywienia czy lokalnych trunków wyskokowych. Im dalej od centrum miasta, tym większa szansa na mniejsze ceny produktów.

Podsumowując. Weekend w Wenecji wraz ze wszelkimi zakupami kosztował nas ok 1 tys zł/os.

 

[photogrid ids=”2430,2463″ captions=”yes” columns=”two” ]

  • Nasza ocena

W mojej opinii ten wyjazd był niezwykłą przygodą. Jestem bezwzględnie zachwycona niesamowicie szalonym weekendem w karnawałowej Wenecji.

Wycieczka tego rodzaju z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego. Zarówno dla stałych bywalców tego miasta, jak i dla osób, które wybierają się tam pierwszy raz.

Jeśli nadal masz wątpliwości czy wybrać się w taką podróż, zobacz koniecznie jak bawiliśmy się podczas tej wyprawy! (video na dole)

By przejść do opowieści i fotorelacji z wyjazdu, kliknij -> tutaj <-

Mam ogromną nadzieję, że mój artykuł okazał się pomocny 🙂

Jeśli zapomniałam dodać jakiejś istotnej kwestii lub masz pytania, pozostaw komentarz 🙂 Z ogromną radością odpowiem na wszystkie wiadomości!<3 🙂

Buziaki! :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *